Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Kiedy poprawka Alfy?


grabek

Question

Witam,

kolejne tygodnie mijają a tu nic.

Pamiętaj jak FIBARO pisało że tuż po świętach będzie.

Trochę długo ta Alfa nie ma żadnej poprawki.

Wiem iż zainstalowałem ją za własne żądanie i odpowiedzialność.

Jednak większość urządzeń czujników mi nie działa.

Boję się iż jak to nadal tak długo potrwa to całkiem odzwyczaję się od Fibaro.

Kiedyś kupowałem przynajmniej po kilka produktów Fibaro miesięcznie.

Obecnie nie ma to sensu bo i tak nie działa.

Czytając na forum problemu ze zrobienie downgradu, boję się go zrobić bo całkiem stracę

HC2 i ją musiał wysłać do serwisu, dlatego też od ponad dwóch miesięcy męczę się z Alfą.

Panowie sam uczestniczę w tworzeniu różnego rodzaju oprogramowania. Wiem iż faza testów jest najdłuższa i tak naprawdę dość kosztowna. Dlatego jak użytkownicy decydują się za darmo testować wasze produkty i jeszcze wysyłają uwagi do Was, to powinniście o nich bardziej dbać.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Chodzi o to, że rozumiem to tak, iż nawet jeżeli zabezpieczę dane samodzielnie, to samodzielnie ich nie przywrócę, tylko ewentualnie mogę wysłać do supportu. Pytam zatem, co na to support - czy załadują je na nowy pen w ogóle. Jeżeli nie, to po diabła robić kopię danych, których ja nie przywrócę, bo nie mam uprawnień, a support - bo nie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_evil.gif" alt=":evil:" />

cytat z powyżej...

"Kopiujesz zawartość katalogu backup na nawy pen sparowany przez fibaro i przywracasz z backup-u"

trudne?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vector pliki po wyjęciu pena z centralki a właściwie strukturę katalogów na komputerze zawsze jest widoczna. Zabezpieczenie fibaro polega na tym ze cantralka widzi tylko pena który jest sparowany z nią. I tak, jeśli masz gdzieś skopiowane pliki na dysku kompa możesz je skopiować do nowego pena z nowej centralki i przywrócić backup . Jeśli w starej centralne pad pen wysyłasz ją do fibaro oni dają nowego pena i parują go z nią i tez możesz skopiować pliki do nowego pena w starej centralne i przywrócić backup.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Vector pliki po wyjęciu pena z centralki a właściwie strukturę katalogów na komputerze zawsze jest widoczna. Zabezpieczenie fibaro polega na tym ze cantralka widzi tylko pena który jest sparowany z nią. I tak, jeśli masz gdzieś skopiowane pliki na dysku kompa możesz je skopiować do nowego pena z nowej centralki i przywrócić backup . Jeśli w starej centralne pad pen wysyłasz ją do fibaro oni dają nowego pena i parują go z nią i tez możesz skopiować pliki do nowego pena w starej centralne i przywrócić backup.

Uprzejmie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest merylion

Trochę zeszliście z tematu ale wybaczam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

To co z tą Alfą?

Mijają kolejne miesiące

A efektów brak!

Mam skromne wrażenie, że Fibaro osiadło na laurach i już nie kładzie takiego nacisku na rozwój produktu jak wcześniej. Naobiecywano góry złota, stabilną wersję 4.x jeszcze w tym roku a tu z tego co widzę wszystko idzie coraz wolniej.

Ja teź pracuję w działce programistycznej i mam pojęcie jak cały proces wygląda.

Brak jakichkolwiek upgrade'ów zwiastuje albo gigantyczną rewolucję albo całkowity zanik rozwoju produktu (niepotrzebne skreślić)

Nacisk się kładzie na generowanie nowych modułów do centralki - bo to przynosi wymierne korzyści ekonomiczne.

Mój entuzjazm do Fibaro dawno już zanikł tak samo jak bardzo wielu użytkowników na forum. Starczy popatrzeć na ilość postów. Mam wrażenie, że na forum polskim jest ich mniej a jeśli się już pojawiają to od początkujących użtykowników.

Schodząc na wątek poboczny (backupy) zależy mi bardzo na posiadaniu kopii HC2 z takimi samymi ustawieniami tak aby w razie awarii jednego HC2 po prostu postawić drugą centralkę włączyć do prądu i nie czekać tygodni na naprawę (o ile będzie możliwa)

Support udzielił mi informacji, że oni nie wykonają dla mnie kopii centralki.

Może jest ktoś na forum (najlepiej Power User) któremu mógłbym zlecić wykonanie takiej kopii? Zakładam, że jest to możliwe. Z Waszego opisu może wynikać, że wystarczy:

1. Wyjąć Recovery Pena z obecnej centralki.

2. Skopiować katalog BACKUP na laptopa.

3. Kupić nową centralkę.

4. Na Recovery Pena z nowej centralki skopiować katalog BACKUP

5. Odtworzyć system z backupu na nowej centralce i VOILA ...

Czy tak to zadziała?

Czy Pendrive z działającej centralki lepiej wyjąć jak centralka jest wyłączona?

Podejrzewam, że tak.

Boję się ryzykować ale mam nadzieję, że przy takiej zabawie nie rozwalę całkiem centralki.

Jeśli poleci Pendrive to przecież normalny system powinien ciągle działać

Pozdrawiam

Marcin Szumiło

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wystarczy skopiować zawartość backupu, ale w razie awarii trzeba wysłać do centrali, żeby sparowali.

Innym sposobem jest backup za pomocą programu HC2 Toolkit;)

Wersja 4.x jest rewolucją. Ten sam wygląd, ale całość jest od nowa napisana. Warto poczekać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Skoro napisane od nowa to mozliwe ze po to by uporzadkowac obecne problemy. Fakty sa takie ze w najblizszych latach w dziedzinie automatyki domowej bedzie rewolucja na miare tej ze smartfonami i warto sie dobrze przygotowac bo walczyc beda najwieksi ...samsung, google itp. Ewentualnie mozna sie dla kogos z duzych sprzedac ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...