Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Problem z backupem


pios

Question

Przeniosłem kilka dni temu centralkę do nowego miejsca (razem z kilkoma urządzeniami). Wszystko działało OK do czasu, gdy chciałem zrobić backup. Centralka zaczyna i bardzo szybko przestaje (6-7s), ale wygląda na to, że komunikuje się ze wszystkimi urządzeniami - nawet wirtualnymi - dekoder NC+ reaguje. Pojawia się poniższy komunikat i koniec. Backupu nie ma. Resetowałem centralkę kilka razy, ale innych pomysłów nie mam (soft 3.590).

Dodam tylko, że przed ruszeniem centralki zrobiłem backup w starym miejscu i wszystko odbyło się prawidłowo.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Piotrek

Please login or register to see this code.

Jeszcze kilka obserwacji - może to mieć znaczenie...

- Centralka kilka razy zgubiła ustawienia LAN (raz przełączyła się na dane z DHCP, a raz sama zmieniła IP);

- Nie mogę usunąć powiązania z HCL (obecnie nieaktywnym).

Wszystko to znajduje się w zakładce "KONFIGURACJA" więc może to ma jakieś znaczenie?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Czy widoczne są backupy poprzednio wykonane? W celu zweryfikowania ewentualnego uszkodzenia pamięci recovery proszę skontaktować się z supportem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Tak - poprzednie są widoczne. Nie próbowałem przywracać, bo trochę dodałem urządzeń ostatnio. Wracam w sobotę to sprawdzę jak będzie po aktualizacji (może ruszy). Zdalnie niestety dzisiaj nie mogłem się zalogować. Jak nie ruszy, to zgłoszę się do supportu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    pios, prosiłbym o kontakt z [email protected] podejrzewam że może być problem z modułem recovery gdzie zapisywane są backupy oraz ustawienia internetowe

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • OK - problem zdiagnozowany.

    Opiszę, bo może się komuś przydać:

    Powodem była przepełniona pamięć recovery. Przy dużej ilości urządzeń i scen nowe backupy zajmowały dużo miejsca - warto więc usuwać niepotrzebne kopie zapasowe.

    Dziękuje SUPPORTOWI za szybką reakcję i pomoc.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest coyote01
    Powodem była przepełniona pamięć recovery. Przy dużej ilości urządzeń i scen nowe backupy zajmowały dużo miejsca - warto więc usuwać niepotrzebne kopie zapasowe.

    Odnośnie przepełnienia pamięci recovery, to nie rozumiem polityki Fibaro.

    W nowych pendrive'ach recovery o pojemności 8GB jest taki sam układ partycji jak w starych pendrive'ach o pojemności 4GB, przez co 4GB jest marnowane (przestrzeń niewykorzystywana do niczego). Można by tę przestrzeń wykorzystać na dodatkową pamięć dla backup'ów.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Sprawdziłeś?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    tam jest jeszcze ext2 z recovery.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest coyote01
    Sprawdziłeś?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Tak.

    Układ na starym pendrive 4GB:

    Please login or register to see this code.

    Układ na nowym pendive 8GB:

    Please login or register to see this code.

    Identyczny układ jak na starym, ostatni wykorzystany sektor to 1524736. Ostatni sektor możliwy do wykorzystania przy wyrównaniu do 2048 sektorów to 15646686, czyli jest 8193981 nieużywanych sektorów (3.9 GiB).

    Można by go przeformatować i ma się ekstra 4GiB.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...