Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Home kit - kierunek dla fibaro ?!


Guest Grupawrc

Recommended Posts

Ibooboo, napisz cos wiecej o tym inode prosze. Kozackie to jest

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Jesli nie tajemnic opisz prosze jak podlaczyles z UBSem, skonfigurowales itd.

Link to comment
Share on other sites

Panowie,

Dzisiajszy dzień mam na skończenie moich prac służbowych - dopiero jutro wieczorem albo w poniedziałek znajdę chwilę na opisanie tej instalacji - przy okazji - jest banalnie prosta - tylko zazilacz 12V + dwa iNode Control Point i UBS spięte razem (dwa u mnie wynikają z tgo że Control Point ma jeden przekaźnik a ja mam dwie bramy garażowe - dla żony i dla mnie - jęsli ktoś ma jedną bramę wystarczy jeden iNode Control Point). Co do nadajnika - ja wrzuciłem go do schowka w samochodzie i zapomniałem o nim.

Sorry, Panowie, ale czas zacząć pracować

Link to comment
Share on other sites

Guest andre
  • Topic Author
  • @lukaszpiech

    Tu masz link do tematu z forum gdzie opisałem temat i załączyłem rysunek poglądowy.

    Please login or register to see this link.

    Radzę zobaczyć stronę producenta i-node bo pojawiły się jeszcze lepsze urządzenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc
  • Topic Author
  • andre, czy jeden odbiornik rozpozna dwa nadajniki ? chodzi o to aby fibaro wiedziało czy wszedłem do domu ja czy moje kobieta ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest andre
  • Topic Author
  • @Grupawrc

    jeden i-node Control Point rozpoznaje dowolną ilość pastylek ale w twoim przykładzie każda rozpoznawana osoba musi mieć "swój" i-node Control Point

    dlatego proponuję Ci zwrócić uwagę na rozwiązania Adv.Usr.sztywniaka opisane

    powyżej z Estimote i taskerem albo poczekać na wysyp tych technologii za ok. 3miesiące.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc
  • Topic Author
  • andre, tasker z tego co sie orientuje działa na androidzie, ja preferuje ios. Wiec odpada. A czy nie da sie podlaczyc, sparowac iphonea poprzez ble z inode control ? Chodzi o to ze tel mam zawsze przy sobie i nie musze miec kolejnego breloczka itd..

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest andre
  • Topic Author
  • @Grupawrc

    Wszystko da się zrobić.Ja nie mam żadnych doświadczeń z iphonem i nie planuję .Pytaj producentów iNode.

    Pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    Grupawrc, Ja mam iPhona 6 - puki co nie zadziałał mi z iNodami.

    PS. to właśnie ten pomysł andre o którym pisałem wcześniej. Wielkie dzięki za niego.

    Ja zamknąłem swoje iNode controle w obudowie din na listwie w rozdzielni w garażu - zasilacz też na din i w małej obudowie UBS - razem widać tylko kilka zajętych pól w szafce

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc
  • Topic Author
  • andre, pytanie o inode. Czy odbiornik zmieni stan jesli w domu jest juz jeden uzytkownik a drugi wejdzie do domu ? Chodzi o to czy ubs wysle tez zmiane stanu ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest andre
  • Topic Author
  • @Grupawrc

    Cytat ze strony i-node.pl

    "identyfikator UUID (umożliwia wybranie urządzeń iNode Control ID z którymi współpracuje)"

    inaczej- jeżeli ustawisz żeby wykrywał jedno urządzenie to tak będzie robił

    a jeżeli ustawisz aby wykrywał wszystkie to też jest to możliwe , jednak z uwagi

    ,że jet to urządzenie jednokanałowe do wykrywania 2 różnych osób potrzeba 2 i-node jak słusznie wykonał i opisał to kolega Ibooboo.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • Nie wiem jakoś mi to foto tu idealnie pasuje :>

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />
    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc
  • Topic Author
  • Ibooboo znalazłem taką aplikacje do beaconów, jesteś w stanie zobaczyć czy apka znadzie twojeo i-node ?

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Grupawrc, Mam trochę mało czasu dzisiaj - po szybkim przejrzeniu apki wygląda mi, że trzeba postawić jakiś serwer http dla geofancy. Jak mi się uda coś zrobić dam znać.

    Przy okazji kontaktowałem się z producentem i-Nodów i dostałem ciekawe informacje - przytaczam obie:

    "W trybie skanowania iNodeControlPoint odbiera ramki rozgłoszeniowe nadawane przez różne urządzenia pracujące w standardzie BT4.0 Jednak to nie wystarczy, żeby załaczyć wyjście, gdyż w przypadku iNodeControlID współpracującym z iNodeControlPoint zachodzi próba połączenia z tym pierwszym i ewentualnie weryfikacja hasła. W przypadku iPhona 6 lub innego urządzenia to się nie uda. Zarówno iNodeControlPoint, jak i iNodeCareRelay reagują tylko na ramki rozgłoszeniowe z innych urządzeń rodziny iNode. Potencjalnie jeżeli udałoby się z iPhona6 wysłać ramkę rozgłoszeniową odpowiednią dla iNodeCareRelay to ten zareagowałby na nią. Nie przeprowadzaliśmy jednak żadnych prób w tym kierunku."

    "Tak, jak napisałem z iNodeCareRelay jest to potencjalnie możliwe. Tak samo z iNode-LAN, który odbiera wszlkie ramki rozgłoszeniowe. Mamy też już w końcowej fazie testów iNode-LAN Duos obsługujący też skanowanie w Bluetooth 2.1. Wtedy wystarczy włączyć rozgłaszanie się telefonu w BT (każdy to potrafi, nawet najprostszy). iNode-LAN Duos może autonomicznie załączyć wyjście jeżeli określony telefon jest w zasięgu. O ile telefony z iOS potencjalnie mogą się rozgłaszać w BLE to z systemem Android dopiero od wersji L i to też tylko nowe."

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc
  • Topic Author
  • Dzieki. Daj znac. Jest jeszcze jedna apla pisabe geofency, mozna do nik dopisac aby wysylala komende post wiec chyba mozna to zgrac z fibaro...czy się myle ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Grupawrc, Powiem tak - ta apka to jedna wielka katastrofa (przynajmniej u mnie - mieszkam w małej wiosce z trzech stron osłoniętej lasem - sygnał tel bardzo słaby). Iphone na mapach wskazuje prawidłową lokalizację - apka pozycję oddaloną o kilka kilometrów - dlaczego nie mam pojęcia. Apka ma kilka różnych systemów beaconów - żadnego nie udało mi się odczytać na i-Nodzie. Jedyne co zadziałało to zasięg Wi-Fi, ale nie przełożyło mi się to na i-Noda - trzeba się dłużej pobawić i wyciągnąć te dane z serwera HTTP. Niestety nie mam o tym zbyt dużego pojęcia i jak znajdę trochę czasu to poczytam jak to zrobić - może coś mi się uda. Na razie porażka.

    Pozostaję przy i-Nodach - te u mnie działają niezawodnie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc
  • Topic Author
  • Ibooboo, dzieki, wyczytałem dzisiaj że i-nood nie bedzie działac z tym programem bo nie komunikuje sie po bluetootcie... dziekuje za sprawdzenie.

    szukam dalej jak to rozwiząc, aby nie nosić przy sobie kolejnego urządzonka.

    Narazie chyba beacony sa najlepszym rozwiązaniem, bo mozna skomunikawac to bezpośrednio z iphonem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Grupawrc, Noszenie i_noda nie jest żadnym problemem - żona i ja mamy w samochodach w schowkach - nawet o nich nie pamiętamy, że są gdzieś tam schowane. Reszta już się dzieje poza nami. Jesteśmy w domu UBS ma stan 1 - nie ma nas - ma 0.

    Moim zdaniem bardziej trzeba pilnować telefonu - nie wiem jak ty, ale ja chronicznie zapominam włączyć go do ładowania. Gdybym oparł cały system tylko na telefonie (mówię tu o sobie - u innych może to się sprawdza) to w środku nocy zaczną załączać mi się sceny kiedy wyjeżdżam z domu - np. załączy mi się strefa alarmu, której normalnie jak jestem w domu nie uzbrajam - wtedy mogę mieć różne przygody łącznie z ochroną pod drzwiami

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc
  • Topic Author
  • Ibooboo, jeszcze żeby inood miał forme breloka to mogłbym przypiac do kluczy, a tak to nie mam co zrobic z kapsułka, a mieszkam w bloku wiec zostawieniw aucie sie nie sprawdzi

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />. dziękuje za info i poświęcony czas

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...