Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Fibaro Relay Switch 2x1,5


Michaeel

Question

Witam,

Męczę się już drugi dzień ze switchem od fibaro.

Mam dwa włączniki światła (pozostałość po jednym podwójnym) i chciałbym w nie dodać fibaro switch 2,15.

Niestety posiadam 2xN (od żarówek) 1xL i choćbym nie wiem jak to podłączył to albo świeci mi jedna lampa albo druga.

Czy jest możliwość wysterowania jakoś switcha albo innego wpięcia?

 

Opieram się na tym schemacie:

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

czyli masz ciągły L na oprawce żarówki, a odłączając N gasisz lampę tak ? czy zasilane są z jednego obwodu i jednej tej samej fazy ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli dobrze rozumiem twój układ, to faza na wejście przekaźników (styk I), z O1 i O2 na żarówki. Dodatkowo Na oba przełączniki podać fazę i połączyć do S1 i S2.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • dokładnie mam to tak podłączone jak na tym obrazku 

    Please login or register to see this link.

    .

     

    i aktualnie S1 działa a S2 się włącza i wyłącza :/

     

    @j.nowacki - dokładnie mam tak jak mówisz. Efekt tego mam taki, że widzę w Fibaro dwa włączniki S1 i S2, ale włączenie S2 powoduje błysk żarówki i zostaje wyłączona. włączenie S1 działa poprawnie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Jeśli dobrze rozumiem twój układ, to faza na wejście przekaźników (styk I), z O1 i O2 na żarówki. Dodatkowo Na oba przełączniki podać fazę i połączyć do S1 i S2.

     

    Jak tak zrobię to w ogóle nie działa - pewnie dlatego, że nie podpiąłem L i N do fibaro.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Michaeel, jeśli podłączysz jak na obrazku, to wywalisz korki i/albo spalisz switch. Nie widzę żarówek.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Michaeel, jeśli podłączysz jak na obrazku, to wywalisz korki i/albo spalisz switch. Nie widzę żarówek.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

     

    Mam tak podpięte - Linie L i N idą już od żarówek, chcę zamonotwać Fibaro za włącznikiem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Panowie, a skad wiecie, ze kabel niebieski to N? Pomiar byl zrobiony? 

    Stawiam na to, ze masz w puszce tylko faze a te dwa kable niebieskie to odejscie na zarowki.

     

    Jesli te dwie zarowki sa w jednym miejscu /punkcie/lampie to mozesz modol zamontowac w lampie, tam powinienes miec L i N.

     

    Jesli tak nie jest to wyjsciem sa dwa dimmery.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Podłączenie jest całkowicie niepoprawne - zwróć uwagę w instrukcji na podłączenie przycisków na przykład. Tak jak zauważył @cwyku zapewne nie masz w ogóle w puszce przewodu neutralnego, bo gdybyś miał to moduł już dawno byłby spalony bo robiłbyś zwarcie. Jeśli nie ma przewodu neutralnego możesz użyć Dimmera, jednak szczerze zalecałbym konsultację z elektrykiem i instalację przez wykwalifikowaną osobę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Podłączenie jest całkowicie niepoprawne - zwróć uwagę w instrukcji na podłączenie przycisków na przykład. Tak jak zauważył @cwyku zapewne nie masz w ogóle w puszce przewodu neutralnego, bo gdybyś miał to moduł już dawno byłby spalony bo robiłbyś zwarcie. Jeśli nie ma przewodu neutralnego możesz użyć Dimmera, jednak szczerze zalecałbym konsultację z elektrykiem i instalację przez wykwalifikowaną osobę.

     

    Jest dokładnie tak jak mówisz. Pozostaje mi w tym miejscu jedynie instalacja 2x dimmer. Dzięki za informację i pomoc.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...