Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

As a member you can:

•     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team

• 0

Pomoc

wojtas810

Question

Hej mam do was kilka pytań po przeczytaniu wątków na forum.

1. Czy jak się językiem lua wpisze wklej kody to nasza hc2 odpowiada? Na jakiej zasadzie to działa ( przeczytałem coś o pogodzie, GPW,)

2. Jak się wydaje komendy głosowe? Tylko przez Lili i telefon) czy w domu gadając do pomieszczenia tez?

3. Tworząc sceny czy trzeba uważać żeby jedna z drugą się nie gryzą?

4. Jak wykorzystać zrobić skrypt ze jeśli czujnik motion przez 15 min nikogo nie widzi i jest np między 10.00 a 20.00 to pyta nas czy uzbroić alarm jak widzi że drzwi wejściowe są zamknięte?

5. Jak lub co kupić aby alarm oprócz na komórkach wywoływał także mega duży dźwięk w domu aby sąsiedzi zobaczyli co się dzieje? ( na 230V jakiś brzeczek najlepiej po z-wave )

6. Scena jak food sensor wyczuje ze jest zalanie zakres elektrozawor i odcina wodę?

7. Czy da się zrobić scenę ze jak mam na dole 3 rolety ze jak klikne zamykanie lub otwieranie np 3 razy szybko to wszystkie 3 zamykają się lub otwierają?

8. Alarm wywołuje push sms i email ale lampy rgbw walą jak szalone rolety przez 5 minut otwierają się i zamykają tak w kolko przez okres 5 minut.

9. Prawidłowe sterowanie samsung pilotem

10. Nie wyłącza się sprzęt LAN przez plugin. Nic próbowałem i tv i router nie było żadnej akcji

11. Jak ustawić GPS aby jak dojeżdżam do domu np rozblokowywal sam alarm a jak zrobić ze jak widzi że się odłam to od razu włącza alarm po warunkiem że nie widzi nikogo w domu i są drzwi pozamykane?

12. Ma jeden dostęp zdalny a na centralne są ustawione dwa konta mój i żony z czego mój to admin czy to prawidłowo?

13. Floyd sensor cicho alarmuje da się go podglosnic?

14. Jak jest alarm da się ustawić aby food sensory wyly czyli włączyły swój sygnał dzwiekowy

15. Smok sensor czy podczas włamania da się go też wykorzystać jako brzeczek? I jak to ustawic

16. Jak ustawić żeby ma tv jak ktoś zadzwoni zatrzymał się film i pokazał fibaro obraz z kamery na tv

17. Jak ustawić usługi np pizza taxi?

Wiem ze to dużo info na raz ale bardzo liczę na wsparcie musze skumac rozumowanie fibaro aby potem działać dalej z kolejnymi rzeczami które nie długo zakupie Proszę także o wybaczenie przy literówkach bo słownik często sam mi coś w telefonie poprawia.

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Inquirer
  • Bardzo konstruktywna wypowiedz dziękuje - Pomoc Twoja nie oceniona była w tym Temacie. 

A tak na poważnie pewnie cześć jest reklama Fibaro część da się zrobić wiec prosiłbym Jakiegoś Użytkownika o pomoc a nie mało intratne półsłówka.

• 0

Pamiętacie film "Amadeus" ?    ... 'za dużo nut' ...

wojtas 810:

Skup się w jednym wątku na jednym temacie, bo jakich byś odpowiedzi nie uzyskał, to w tak rozpoczętym poście będzie bałagan.

Proponuję na początek :

- poszukaj wątek od TRAKTOR69. Tam jest krok po kroku samouczek LUA. Zacznij uczyć się LUA i na wiele ze swoich pytań odpowiesz sobie sam.

• 0
  • Inquirer
  • Naprawdę chcecie abym aż tak zaśmiecił to forum ?

tyloma wpisami dlatego wolałem wypunktować rzeczy które bym chciał - język LUA - z chęcią zacznę ogarniać i się go uczyć 

• 0

Z tego co widzę masz prawie zerowe pojęcie. W takim wypadku znajdz dobrego integratora i Ci to zrobi. Z widzę jaką masz to raczej za daleko nie dojdziesz... a zamęczysz wszystkich, bo na forum większość rzeczy jest opisana, ale trzeba poświęcić z miesiąc na czytanie

• 0
  • Inquirer
  • Dobra a czy mogę was prosić w takim razie o zapisanie ponizej które z tych rzeczy da się zrobić które nie krótkimi półsłówkami i na zasadzie 

1. tak 

2. nie 

3. jest na forum poszukaj 

itd.....   

Czy chociaz o tyle mogę was Prosić ?

• 0
    Guest damian

Wojtas, nic z tego. Wyszukaj sobie sam na forum - każdy z tych tematów był poruszany.

Poza tym opisuj jeden problem w jednym poście i sensownie nazywaj posty! Temat "pomoc" nikomu nic nie powie, jeśli ktoś będzie szukał później rozwiązania a będzie one w Twoim wątku to na pewno nie zwróci na nie uwagi.

Robisz śmietnik, po części za sprawą swojej ignorancji, po części za sprawą wrzucenia wszystkiego w jeden wątek, po części za sprawą braku podstaw z zakresu konfiguracji i zarządzania Fibaro. Czytaj, czytaj, czytaj! Jak za miesiąc czy dwa nie znajdziesz odpowiedzi, napisz sensowny post z konkretnym pytaniem.

• 0

Wojtas - mnie ujęła Twoja historia i nie zostawię Cię bez pomocy. Na początek wykreśl wszystkie punkty, które zapisałeś pod wpływem oglądanych reklam Fibaro. Zostaną pewnie z 2-3 i dla nich utwórz osobne wątki. Chętnych do pomocy będzie na pewno więcej.