Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Zmieniająca się pozycja rolet


skoczek

Question

Witam wszystkich,

 

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

 

Mam problem z prezentacją położenia rolet w centralce HC2. Otóż po podłączeniu klawisza ściennego i przeprowadzeniu pełnej konfiguracji w systemie przy otwartej rolecie mam informacje że roleta jest otwarta - to jest prawidłowe. Niestety po kilku dniach zauważyłem że niektóre z rolet które były dobrze skonfigurowane i prezentowały się ok jest nagle na odwrót. System pokazuje że jest otwarta a fizycznie jest zamknięta.

 

Oczywiście mogę rozkręcić przycisk na ścianie i przepiąć kabelki aby było ok ale to chyb nie tek powinno wyglądać.

Jest jakiś sposób aby w fibaro zaznaczyć że tak naprawdę roleta ma aktualnie odmienny stan ?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam wszystkich,

 

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

 

Mam problem z prezentacją położenia rolet w centralce HC2. Otóż po podłączeniu klawisza ściennego i przeprowadzeniu pełnej konfiguracji w systemie przy otwartej rolecie mam informacje że roleta jest otwarta - to jest prawidłowe. Niestety po kilku dniach zauważyłem że niektóre z rolet które były dobrze skonfigurowane i prezentowały się ok jest nagle na odwrót. System pokazuje że jest otwarta a fizycznie jest zamknięta.

 

Oczywiście mogę rozkręcić przycisk na ścianie i przepiąć kabelki aby było ok ale to chyb nie tek powinno wyglądać.

Jest jakiś sposób aby w fibaro zaznaczyć że tak naprawdę roleta ma aktualnie odmienny stan ?

 

Witam,

 

rozumiem, że wykorzystywany jest Roller Shutter 2? Czy na pewno wszystkie urządzenia są dobrze zamontowane? Czy dokonywałeś jakichkolwiek modyfikacji urządzenia - parametry, wgrywanie własnych ikon, itp? Czy próbowałeś rekonfiguracji urządzeń?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie też wystąpił podobny problem. Roleta fizycznie otwarta a fibaro pokazuje że zamknięta. Zamiana kabli we włączniku (faza) nie pomogła. Pomogła jednak kalibracja rolety w aplikacji - ustawieniach fibaro ;) Teraz póki co dziala elegancko

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć @skoczek,

On 17.08.2016 at 5:36 PM, skoczek said:

Oczywiście mogę rozkręcić przycisk na ścianie i przepiąć kabelki aby było ok ale to chyb nie tek powinno wyglądać.

Jest jakiś sposób aby w fibaro zaznaczyć że tak naprawdę roleta ma aktualnie odmienny stan ?

 

Tak jak wspomniał @winiux, rekalibracja rolety z poziomu Home Center powinna pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 26.09.2017 o 05:59, winiux napisał:

U mnie też wystąpił podobny problem. Roleta fizycznie otwarta a fibaro pokazuje że zamknięta. Zamiana kabli we włączniku (faza) nie pomogła. Pomogła jednak kalibracja rolety w aplikacji - ustawieniach fibaro ;) Teraz póki co dziala elegancko

 

U mnie robię kalibracje na otwartej to ( zamyka i otwiera i zamyka ) ikona nadal pokazuje zły stan ( przy otwartej rolecie że jest zamknięta ) jak robię kalibrację przy zamkniętej to ( otwiera i zamyka ) ikona nadal źle pokazuje. Co jeszcze mogę zrobić lub sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 11.09.2018 o 08:26, strzeciak napisał:

 

U mnie robię kalibracje na otwartej to ( zamyka i otwiera i zamyka ) ikona nadal pokazuje zły stan ( przy otwartej rolecie że jest zamknięta ) jak robię kalibrację przy zamkniętej to ( otwiera i zamyka ) ikona nadal źle pokazuje. Co jeszcze mogę zrobić lub sprawdzić?

Można spróbować zamienić przewody fazowe z rolety podłączone do rollera. W jednym przypadku mi to rozwiązanie pomogło 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...