Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

HC2 Dostęp Zdalny


Edzioslaw

Question

Witam, mam problem z dostępem zdalnym do mojej centralki. O ile z dostępem lokalnym nie ma problemu z dowolnego konta, tak z dostępem zdalnym s jest ich mnóstwo. Zacznijmy od aplikacji, zalogowana do mojego ID nie działa zdalnie, przelogowana na ID administratora również nie chce się łączyć poza siecią lokalną. Drugie moje pytanie to jak dodać wiecej kont zdalnego dostępu np konta innych domowników tak abym pozostał administratorem a reszta logowała się swoimi kontami ID (na chwilę obecną nawet dodawanie uprawnień na dane maile nie pomaga i po zalogowaniu na Fibaro ID nie widzi żadnych centralek. 

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Mały edit ale bardzo wiele wnoszący do sprawy moim zdaniem. Wprowadzajac wszelkie wymagane dane w aplikacji na androidzie będąc połączonym na drugim koncie aplikacja nie jest w stanie połączyć się zdalnie poza siecią wifi, ale gdy dodamy na ekranie głównym widżet od fibaro z funkcją z danego HC2 i na niej przełączymy np jakiś włącznik aplikacja w niewaidomy sposób łączy się włącza to światło i po uruchomieniu aplikacji połączenie nagle się pojawia obwieszczone oczekiwanym komunikatem "dostęp zdalny" 

     

    Edit: po ponownym uruchomieniu aplikacji znów nie może nawiązać połączenia. Po zmianie statusu na widżecie połaczenie wraca do kolejnego restartu

     

    Edited by Edzioslaw
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Fajnie, że dostęp zdalny został zaimplementowany, ale to, że ma do niego dostęp tylko administrator to jakaś aberracja.

    U mnie spowodowało to to, że musiałem skonfigurować całej rodzinie aplikacje mobilne z dostępem administratora, bo inaczej nie mogliby otwierać bramy wjazdowej (gdzie nie ma domowego WiFi, m.in. ze względów bezpieczeństwa)...

    To by było tyle na temat bezpieczeństwa i uprawnień użytkownika wg Fibaro.

     

    Wg mnie to jest sprawa dość priorytetowa - admin powinien mieć możliwość definiowania które konta Fibaro Cloud mają mieć dostęp zdalny do HC2 i sprawa byłaby załatwiona, można by tym wtedy jakoś sensownie zarządzać.

     

    @Fibaro Nie wiem, czy to forum jest przez Was regularnie śledzone, ale IMO to jest istotna sprawa do wrzucenia do kolejki dla developerów (o ile już nad tym nie pracujecie, oczywiście). Pozdrawiam!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @qnstie czyli to nie są jakieś błędy w mojej sieci a jedynie ograniczenia ze strony fibaro ? 

    P.S co do tego co pisałem o aplikacji i widżetach wyglada jakby widżet miał przypisana daną komende od konkretnej centralki bo niezależnie czy jestem zalogowany do Fibaro ID czy nie widżet działa a po włączeniu aplikacji połączenie jest zrywane. raz utworzony widżet np u kogoś w domu będzie działał do usunięcia ? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć,

     

    Faktycznie dostęp zdalny z HC jest połączony z jednym Fibaro ID.

     

    Ale potem następuje logowanie lokalne, czyli używacie jednego Fibaro ID, ale różnych kont użytkowników lokalnych. Uprawnienia można nadać na poziomie lokalnym i nie oznacza to, że wszyscy będą działali na uprawnieniach administratora.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • A istnieje np możliwośc wytworzenia konta "gość" z możliwościa podesłania komuś linka za pomoca ktorego gość w naszym domu zyskiwał by możliwość sterowania podstawowymi funkcjami instalacji ?

     

    Plus pytanie dodatkowe, czy można logować się zdalnie pomijając logowanie do Fibaro ID, oczywiście nie mówie o pierwszym logowaniu i gdy już wszsytko jest skonfigurowane. Np poprzez zapisanie w zakładce i ograniczyć kontrole jedynie do dopisania hasła

     

    Edited by Edzioslaw
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    10 minutes ago, Edzioslaw said:

    A istnieje np możliwośc wytworzenia konta "gość" z możliwościa podesłania komuś linka za pomoca ktorego gość w naszym domu zyskiwał by możliwość sterowania podstawowymi funkcjami instalacji ?

    Jeśli chodzi o takie konto, to możesz zrobić jedynie jak w przypadku innych domowników. Fibaro ID musisz podać, a uprawnienia dla tego konta ustawić jakieś minimalne i udostępniać je wybranym osobom.

     

    10 minutes ago, Edzioslaw said:

    czy można logować się zdalnie pomijając logowanie do Fibaro ID,

    My czegoś takiego nie udostępniamy. Aczkolwiek jeśli ktoś zna się na sieciach komputerowych, to zestawiając odpowiednio VPNa na routerze domowym i urządzeniu mobilnym da się logować za pomocą logowania lokalnego.

     

     

    Edited by I.Srodka
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • o sposobach z VPN czytałem ale nie chce się w to bawić. Bez wiedzy obszernej na temat informatyki mija sie to z celem

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @I.Srodka Dziękuję za informację, rzeczywiście jest to jakieś tymczasowe obejście problemu. Niemniej jednak podtrzymuję, że to jest rozwiązanie złe: sztuczne dzielenie jednego konta (nawet jeśli tylko do dostępu zdalnego), to proszenie się o kłopoty, pomijam już jak niejasne to jest dla użytkowników. Bardzo proszę o dorzucenie tego do listy funkcjonalności do zaimplementowania.

    Pozdrawiam!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Najlepszym rozwiązaniem jest VPN. Ostatecznie mozna wystawic centralke na publiczne ip z wiadomym ryzykiem.

    Za duzo ktos z kontem fibaro id nie zrobi takze nie jest to jakis ogromny problem.

    Wazne ze jest rozdzielenie na konta w na samej centralce co jest najistotniejsze.

     

    Zastanawiam się po co komuś konto gościa? Na tyle instalacji co zrobiłem nigdy tego nie potrzebowałem. Jak już ktos cos takiego potrzebuje to mozna stowrzyc wirutalne urzadzenie dla konta goscia i dawac mozliwosc sterowania nim. Ja tak zrobilem z zamkiem do drzwi do ktorego ma dostep sprzątaczka. Ma dostęp tylko do tego jednego urządzenia i w określonych godzinach;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jakieś aktualizacje w temacie?

    Czy w 2019 wciąż do Home Center app trzeba logować się kontem administracyjnym?

    Chciałbym na aplikacjach urządzeń mobilnych poszczególnych użytkowników systemu logować się za pomocą ich dedykowanych uprawnień.

    Ale jeżeli to wciąż nie jest dostępne w jaki sposób mogę korzystać z geolokaliacji poszczególnych urządzeń konkretnych użytkowników?

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Godzinę temu, nodenull napisał:

    Jakieś aktualizacje w temacie?

    Czy w 2019 wciąż do Home Center app trzeba logować się kontem administracyjnym?

    Chciałbym na aplikacjach urządzeń mobilnych poszczególnych użytkowników systemu logować się za pomocą ich dedykowanych uprawnień.

    Ale jeżeli to wciąż nie jest dostępne w jaki sposób mogę korzystać z geolokaliacji poszczególnych urządzeń konkretnych użytkowników?

     

     

    Już od bardzo dawna można logować się na inne konta.

    Dodatkowo centralke można udostępniać w chmurze także najpierw udostępniamy centralkę po zalogowaniu się do chmury. Użytkownik musi mieć wcześniej utworzone konto fibaro id.

    Następnie po udostępnieniu wchodzimy na naszą centralkę -> Konfiguracja -> Uprawnienia i tam powinny się pokazać adresy email którym udostępnilismy konta.

    Klikamy w dany adres email i  przypisujemy uprawnienia.

     

    W aplikacji ktoś loguje się na to nowe konto i wszystko działa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Bardzo dziękuję za odpowiedź - tego właśnie szukałem. W 

    Please login or register to see this link.

     dalej DOSTĘP ZDALNY na liście centralek nigdy nie udało mi się rozwinąć szerzej pozycji (zamiast użycie strzałki w prawy ">" klikałem w otwórz gdzie nie ma możliwości udostępnienie centralki! ;-)

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest cesio

    Ja mam zainstalowana aplikacje fibaro na iPhone i iPada i jak wzbudzam alarm ruchu to nie wyświetla się nic dopiero jak włączę aplikacje to wtedy mam info ze uruchomiono alarm ??? Myślałem ze jak mam wyłączony telefon i ktoś wzbudzi alarm to na telefonie się wyświetli informacja 

    Edited by cesio
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    19 godzin temu, cesio napisał:

    Ja mam zainstalowana aplikacje fibaro na iPhone i iPada i jak wzbudzam alarm ruchu to nie wyświetla się nic dopiero jak włączę aplikacje to wtedy mam info ze uruchomiono alarm ??? Myślałem ze jak mam wyłączony telefon i ktoś wzbudzi alarm to na telefonie się wyświetli informacja 

    Trzeba zrobić powiadomienie push i bedzie wtedy dźwięk w zależności od ustawień, że coś się dzieje.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...