Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
PiotrekS

Alarm Fibaro

Question

Czy istnieje taka funkcjonalność by Fibaro czytało jedynie stan czujników Satela (integracja za pomocą ETHM) a nie wywoływało alarmów? W wersji 3.600 miałem wieczny komunikat o braku integracji satela bo centrala nie ma strefy Fibaro, choć od początku ją miała. Po pomyślnej instalacji wersji 4.140 w HC2 komunikat o braku integracji się nie pojawia, czujniki są widoczne, zmieniają swoje stany, podczas uzbrajania alarmu z Satela wszystkie widoczne strefy są na zielono (Fibaro również) ale Fibaro alarmuje naruszonymi czujnikami. Dziwne jest dla mnie to, że po rozbrojeniu alarmu z Satela, wszystkie strefy są rozbrojone, oprócz Fibaro i to też wywołuje alarm. W konfiguracji HC2 wybrałem opcję nie korzystania z Alarmu Fibaro ale nic to nie zmienia. Czy jedynie usunięcie strefy Fibaro rozwiąże mój problem? Czy może należy usunąć czujniki w panelu alarmu HC2, oby tylko mi ich nie usunął z centrali bo nie będzie podglądu ich stanów :-)

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Cześć @PiotrekS,

Integracja z Satelem w 3.600 a 4.140 to całkiem inna sprawa. W pewnym momencie zostało to napisane od nowa, więc lepiej nie przenosić wiedzy i założeń, z tego jak działało to kiedyś.

Jeśli dobrze zrozumiałem twoje potrzeby, to możesz przetestować, czy zaznaczenie tej opcji:

Please login or register to see this attachment.

Coś zmieni w Twoich konfiguracjach.

Znajduje się to w parametrach zaawansowanych w danej czujce.

• 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

".

Temat został przeniesiony z "

" do "

".

• 0

Strefa Fibaro Alarm, a system Satel należy delikatnie rozdzielić.

Fibaro Alarm jest nadrzędny, czyli w pełni skonfigurowany Satel powinien być obsługiwany tylko z poziomu Fibaro. Wtedy cały panel alarmu korzysta z czujek Satela i Fibaro.

Jeśli chcesz korzystać tylko ze stref Satela, wtedy nie należy tworzyć stref Fibaro. Nasz system będzie pokazywał status czujek (uzbrojone/nieuzbrojone), ale tylko Satelowskich. Te z Alarmu Fibaro nie będą brane pod uwagę. W tej sytuacji może się również pokazać komunikat o niepełnym skonfigurowaniu Satela z naszym systemem.

• 0

Witam,

mam Fibaro HC2 i alarm Satel Integra. 

Moje pytanie co potrzebuję aby połączyć alarm z Fibaro ? Czy w Fibaro będę widział wszystkie czujki i kontaktrony jakie są w instalacji alarmowej ? 

Czy przez wykrycie ruchu przez czujkę alarmową będę mógł w Fibaro wywołać jakąś scenę ? np. wykrycie ruchu zapalenie światła itp.