Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Rolety żyją własnym życiem


Guest Acennan

Question

Guest Acennan

Witam forumowiczów.

 

Otóż zmagam się od dwóch tygodni z pewnym problemem. A mianowicie rolety podłączone do Fibaro roller shutter 2 żyją własnym życiem kilka razy dziennie o.O. Czasami jak roleta jest otwarta to się sama zamyka, albo jak jest zamknięta to sama się otwiera. Przez 1,5 tygodnia działo się tak na rolecie zamontowanej w salonie i kuchni. Natomiast ostatnio po usunięciu sterownika rolet w salonie z centrali HC2 i dodaniu jej na nowo objaw ten ustąpił w salonie i kuchni, ale zaczął się w niektórych pomieszczeniach. Dziś natomiast w nocy otworzyły się rolety w salonie oraz w dwóch innych pomieszczeniach(zawsze te same). Brak mi już pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Mam w domu 10 rolet, z czego 3 żyją własnym życiem. Dodam, że nie mam żadnych scen związanych z roletami jeszcze, oraz że w przypadku wystąpienia alarmu rolety są ustawione tak by nie reagowały. Chciałbym w końcu rozwiązać ten problem by napisać scenę zamykania/otwierania wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest Acennan
  • Inquirer
  • Jak sprawdzić czy coś wywołało? Jest jedynie informacja o tym, że zostały odsłonięte. 

    Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2017_12/image.png.bab8c920bc86f55494796977b91ce2b7.png" alt="image.png.bab8c920bc86f55494796977b91ce2b7.png" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć @Acennan!

     

    Posprawdzaj proszę asocjacje.

     

    Kolejna sprawa, czy masz jakieś urządzenia na granicy zasięgu?

     

    Ostatnie, czy posiadasz jakieś urządzenia firm trzecich (nie Fibaro)?

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Acennan
  • Inquirer
  • Asocjacji nie mam. Jedna z rolet faktycznie może znajdować się na granicy zasięgu, natomiast druga na pewno jest w zasięgu. Jest możliwość sprawdzenia jakości połączenia z centralką? 
    Co do urządzeń firm trzecich to posiadam jedynie telewizor, jednakże dotychczas nie skonfigurowałem go z fibaro. (chyba, że urządzenia wirtualne też się wliczają)

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...