Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Heat Controller - bez czujnika


kep

Question

Cześć,

 

Niedawno zakupiłem na próbę jedną sztukę Fibaro Heat Controller (wersja bez czujki). Do tej pory korzystam z produktów Danfossa lecz już po jednym dniu jestem zadowolony ze zmiany, szczególnie z interfejsu w aplikacji. Pewnie niedługo wymienię głowice w pozostałych pomieszczeniach. :)

Kupiłem wersję bez czujnika, ponieważ nie mogłem nigdzie dostać wersji z czujką (ogólnie tragedia z dostępnością produktów :) ).

 

Po dodaniu urządzenia do centralki widzę dwa urządzenia:

  • głowicę
  • czujnik temperatury

 

I tutaj mam kilka pytań:

  1. Czujnik temperatury zawsze pokazuje 0*C lub "--" (screen w załączniku). Czy tak powinno być? Sama głowica nie zwraca temperatury do centralki? Jeśli tak to trochę bez sensu, że zawsze dodają się dwa urządzenia, a nie po prostu sama głowica.
  2. Po ustawieniu ręcznie temperatury (przekręcając głowicę) temperatura wraca do tej z harmonogramu? Pytam, ponieważ po dłuższym czasie zastałem głowicę w stanie "OFF"-"NA STAŁE".
  3. Dzięki Wam poznałem nowe słówko: nastawa :)  (

    Please login or register to see this link.

    )

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Poczytaj mój temat odnośnie tego off i zmian harmonogramów :) Co do termometru tak jest a głowica zwraca tylko ustawioną na niej temperaturę.

 

@edit

 

Tak powinna wracać do harmonogramu, mi oczywiście wracały do off jak tobie, zrobiłem odczyt parametrów i ponowną synchronizacje harmonogramu z zakładki samej głowicy. Powinna wracać też do harmonogramu po przytrzymaniu 5 sek. głowicy, tak możesz to sprawdzić. Jeżeli przytrzymasz i przejdzie na off to nie poprawiło się jeżeli przytrzymasz i wróci do harmonogramu to automat też będzie działał prawidłowo. Co do pracy głowicy za kilka dni już tak cudownie nie będzie, mam wrażenie że soft ma dużo stanów nieustalonych, głowica kreci się w kółko a kaloryfer zimny, dziś po ponownej kaibracji zaczęły jakoś pracować zobaczymy na jak długo.

 

 

Edited by Sekator
Link to comment
Share on other sites

  • 1

Niestety mi też już przestał powracać do harmonogramu, cały jeden dzień pracował. Co ciekawe z panelu http po nawet nie można go przywrócić do harmonogramu i muszę używać aplikacji mobilnej :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...