Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Fibaro wyzwala fałszywe alarmy z instalacji Satel. Integra64 działa poprawnie.


magmac

Question

Witam,

 

Mój problem jest następujący.

 

W 2014 uruchomiłem integrację Fibaro Home Center 2 z Satel Integra 64. Przez około 3 lata wszystko działało poprawnie, jednak ponad rok temu Fibaro zaczęło wywoływać fałszywe alarmy.

Początkowo było to ok. 2 razy na tydzień i objawiało się naruszeniem przez 1-2 sekundy wszystkich elementów systemu Satel.

Teraz alarmy wywoływane są praktycznie codziennie i elementy systemu Satel (czujki ruchu, zalaniowe, ppoż, sabotaż syreny alarmowej) naruszane są po kolei w odstępach co 1-2 sekundy na czas 6-9 sekund. Dodatkowo nie wszystkie czuniki są naruszane podczas jednego zdarzenia alarmowego, ale trudno wyizolować które, bo naruszane jest około 80% czujników w różnej konfiguracji.

W praktyce mam system alarmowy nie do użytku z Fibaro pomimo teoretycznej integracji Fibaro i Satel.

Nadmieniam, że rekonfiguracja Satela w systemie Fibaro pomaga na 2-3 dni (przynajmniej pomagała 2-3 miesiące temu) a potem problem powracał.

Dodatkowo podczas alarmu wywołanego przez Fibaro blokowane są piloty Key-Fob i o otwieraniu bramy wjazdowej, czy też garażowej można zapomnieć.

 

Co do samego systemu Satel to działa całkowicie poprawnie. Czujki po serwisie. Wymieniłem nawet akumulator, choć system nie zgłaszał konieczności (miał 4-5 lat).

 

Problem zgłaszałem również do Fibaro Support (raz w czerwcu 2018 i drugi raz 2.04.2019). W czerwcu dostałem odpowiedź, że problem został zgłoszony do programistów i postarają się rozwiązać podczas najbliższych aktualizacji (nic się nie zmieniło), a teraz odpowiedzi nie otrzymałem żadnej.

 

Nie mam już pomysłów na rozwiązanie problemu, dlatego w ramach forum chcę zapytać czy ktoś z Was miał podobny problem, lub może tym razem Fibaro Support zainteresuje się tematem.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jaki masz moduł ETHM? Obstawiam, że to jest wina starego oprogramowania w ETHM.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Moduł ETHM-1 (bez plusa) w wersji 1.06 i centrala INTEGRA 64 (bez plusa) w wersji 1.12.

    Spróbuję poaktualizować (będę mógł dopiero w okolicy weekendu majowego), może to coś da, bo od tej strony nie próbowałem jeszcze podejść.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Witam,

     

    Wygląda na to że problem rozwiązany. Od 2 tygodni nie było żadnego fałszywego alarmu.

    Finalnie pomogła aktualizacja ETHM-1 z v1.05 (tak, powyżej wersję 1.06 wpisałem błędnie) do v1.07 i przy okazji zaktualizowałem oprogramowanie Integry64 z v1.12 do v1.18.

     

    Bardzo dziękuję Koledze viperlodz za pomoc i trafną diagnozę problemu.

     

    Pozdrawiam

     

    p.s. Support Fibaro mógłby również odnotować jak rozwiązać problem z fałszywymi alarmami (być może ktoś inny będzie miał ten sam problem).

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...