Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Migajaca dioda aktualizacji - HC2 brak dostępu


GregAir

Question

Nie zwracałem uwagi na aktualizację systemu i od jakiegoś tygodnia nie mam dostępu do centralki. Wszystkie diody  oprócz diody aktualizacji  palą się, aktualizacja miga … Nie mam dostępu do Centralki, sprawdziłem  czy centralka jest aktywna w mojej sieci domowej , brak potwierdzenia aktywności .Przy próbie  resetu i przywrócenia do ustawień  fabrycznych, diody migają od lewej do prawej 3 razy i centralka wyłącza się ….Jakieś pomysły ??

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

@GregAir czy po wyłączeniu się centralki i odczekaniu kilku minut jest ona nadal wyłączona? Jeśli tak to spróbuj wtedy nadusić przycisk power na obudowie (może być konieczne kilkukrotne jego naduszenie).

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Centralka sama się nie podnosi, muszę ją włączyć z przycisku power i wracam do stanu kiedy palą się wszystkie diody a dioda aktualizacji miga ….

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W takiej sytuacji prawdopodobnie wystąpił problem z hardwarem. Sugerujemy skontaktować się z naszym działem supportu, który poinstruuje jakie kroki należy podjąć dalej. 

    Aby zapewnić jak najlepszą obsługę potrzebne będą dane dotyczące twojego urządzenia oraz problemu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie 

    Please login or register to see this link.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ten sam problem , support ma w nosie takie problemy , "odeślij sprzęt i tyle" , dlatego ja też będę miał w nosie etykę - opiszę na ten moment po części , za kilka dni najprawdopodobniej w całości jak mnie bardziej wkurzy ten temat . 
    Aktualnie naprawa jest możliwa poprzez wbicie się na ROOTa , ale trzeba choć trochę znać linuxa i albo szybko postępować , albo rozkręcać urządzenie aby zdemontować płytkę fibaro w celu uniknięcia restartów  .
    Aby roota miec mamy dwa sposoby : 
    a. trzeba np z live zrobić dostęp do systemu fibaro , chroot , zmiana hasła
    b. live , podmontować dysk i zająć się plikiem shadow
    Ponowny start i po zalogowaniu się naprawianie tego co nie wstało .
    Złącze monitora VGA pod małą płytką przy złączach , HDMI pod dużą , ale jak pisałem warto drugą stronę odkręcić aby na czas pracy wysunąć płytę i odkręcić kontroler wpięty na złącze USB i przyciskowe abyśmy nie mieli bezsensownych restartów . 
     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...