Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Urządzenia same się włączają


wojcikp

Question

Witam wszystkich

 

Mam problem. Jest kilka urządzeń, które same się załączają. Nie są dodane do żadnych scen. Nie mają żadnych asocjacji. Nie ma co ich pobudzić. I tak nagle o różnych porach dnia i nocy urządzenie się załącza. Chodzi o double switch, single switch, rgbw controller. Urządzenia mają wyłączone reakcje na ramki alarmowe. 

Piszę, bo może ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać. 

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam to faktycznie chyba pierwszy przypadek różne urządzenia i różne godziny. Oprócz Ciebie czy jeszcze komuś centralka jest udostępniona? Sprawdź  kto się logował ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Cześć. Tylko ja mam dostęp i żona. Ale ona nic nie robiła. Sprawdzałem. 
    Ba, to już nie pierwszy raz się tak działo. Ale zawsze zdarzało się tak tuż przed aktualizacją centralki. Potem cisza.
    Dziś zrobiłem rekonfigurację tych felernych kostek. Zobaczymy czy to coś da. 

    Wisiały jeszcze upgready firmware'u kilku kostek i jednego motion sensor. M.in. tego felernego RGBW controllera. Część udało mi się dziś zaktualizować. 

    Zobaczymy czy coś pomoże. 

    Musiałem na szybko zrobić VD, które sprawdza te wybrane urządzenia i jak się jakieś załączy, to zaraz je wyłącza. Nie chcę budzić się w środku nocy z załączonymi światłami. Dodatkowo wysyła mi push na telefon, żebym wiedział czy coś się zadziało. Zobaczymy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Kostki RGBW pierwszej generacji miewają tendencję do robienia sobie fałszywych asocjacji. Najnowsze firmware podobno to wyeliminował, ale z tydzień temu i tak się to u mnie powtórzyło. Zwyczajnie zsynchronizował się z innym urządzeniem RGBW (tylko w jedną stronę).

    Innym razem włączyło mi się światło na korytarzu (sterowane przez RGBW) z samego rana, zanim zdążyłem podnieść się z łóżka i czegokolwiek dotknąć. Brak śladów logowania do systemu.

    Wszystkie światła w domu mam na RGBW, a inne urządzenia są tylko jako wyzwalacze scen, bez podłączonych obciążeń, więc gdyby coś się w nich działo, to nawet bym nie zauważył.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dobra, może wam się przyda. Poszedłem tropem POGO, który podsunął mi pomysł z RGBW. Mam całe 3 takie moduły. W żadnym z nich nie było dziwnych asocjacji. Ale na wszystkich wisiały komunikaty o aktualizacjach. No i doszedłem do tego, że stara kostka, która robi za stację meteo robiła zamieszanie w sieci :/ Po jej aktualizacji wszystko ustało. Tylko czemu jeśli zrobiły się jakieś dziwne asocjacje, to nie były one widoczne w systemie na liście asocjacji? :( Trochę to wszystko jest dziwne, ale mam teraz w każdym RGBW soft 27.27. To najbardziej aktualna wersja i mam nadzieję, że będzie dobra. 

    Dziękuję wam wszystkim. Pierwszy raz poprosiłem o pomoc na forum i zadziałało. 

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...