Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Znikające urzędzenie z-wave


kozer_87

Question

Witam,

czy ktoś doświadczył problemu z samoczynnie znikającymi urządzeniami sieci z-wave z hc2?

Mam podłączone i ustawione 9 sterowników rolet.

Po jednym dniu od instalacji zauważyłem, że jedna roleta nie jest ustawiona.
Początkowo myślałem, że zapomniałem ją sparować. Podłączyłem ją ponownie i działa ok.

Po jakimś czasie zauważyłem kolejne urządzenie, które zniknęło z HC2, sparowałem je ponownie, ale po kilku godzinach znowu zniknęło.

 

Urządzenia za każdym razem dostają nowe ID.

Z czym może być problem?

Nie jest to wina sterowników, bo gdyby się resetowały to mimo wszystko nie powinny zniknąć z HC2, tylko zrobić się jako odłączone.

 

Sterowniki to NEO CoolCam Roller Shutter.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witaj,

Mam podobny problem... 

Ja mam 20 szt :(  Co chwila któryś gubi ustawienia (zaczyna migać) i ginie z HC2, albo jak już działa to po jakimś czasie źle ustawia rolete np nie otwiera jej do końca...

Znalazłeś może jakieś rozwiązanie ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To samo mi zniknęły z nieznanych przyczyn Motion Sensory - 3 szt. .... 

Potem duży problem z ponowną instalacją. 

Zauważyłem że odkąd wypuszczono HC3, coraz więcej awarii na HC2 (od urządzeń po backup'y i soft)

Dodatkowo żadnych aktualizacji oprogramowania na HC2. Jestem poważnie zaniepokojony podejściem FIBARO.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

też przez przypadek zaobserwowałem problem. Kilka urządzeń samoistnie wyleciało z fibaro. Nie pokazują się w interfejsie graficznym ale urządzeń jest w systemie bo odpowiada jego ID. Żeby pojawiło się to robię usunięcie a potem ponowne dodanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozwiązaniem jest tworzenie backupow i przywracanie po zgubieniu jakiegoś urządzenia. Kiedyś tez mi uciekały ubsy ale od momentu przejścia na wersje 4.600 jest spokój. Odpukać ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hej, czy nadal macie kłopot ze sterownikami coolcam do rolet? Stoje przed dylematem co kupic. Czy fibaro roller shutter 3 czy coolcama.

 

Jak to obecnie u Was wyglada?

 

Dzieki z góry za odpowiedz.

 

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Hej,

    Po półtorej roku mogę jedynie potwierdzić, że ze sterownikami neocoolcam jest porażka i szkoda było na nie pieniędzy. W końcu odpuściłem i przestałem w kółko na nowo je parować. Sterowniki tak często się resetują, że nie mam ich w ogóle ustawionych. Na 9 sterowników 3 działają, a reszta się w kółko resetuje. Czasem po 2 dniach od ustawienia.

    Nie jest to wina centralki.

    Może kiedyś zabiorę się za porównanie elementów z działających z tymi nie działającymi. Pewnie któreś elementy nie trzymają parametrów i przez to sterowniki wariują.

    Co do samej przyczyny znikania to następuje reset (przytrzymanie środkowego przycisku 10 sekund).

    Kilka razy zdążyło mi się też, że roleta sama z siebie zaczęła się opuszczać (nie wywołane poleceniem z centralki).

     

    Planuje wymianę na sterowniki z fibaro. Ze względu na mało miejsca w puszkach pewnie będą to włączniki Walli roller shuter (wizualnie średnio mi odpowiadają).

     

    Update:

    W sterownikach po zaprogramowaniu zdemontowałem środkowy plastik (przezroczysty prostokątny element od środkowego przycisku - jest przyklejony).

    Skutkuje to tym, że nie da się zatrzymać rolety z przycisku, ale wygląda, że pomogło na samoczynne resety. Od kilku dni żaden ze sterowników się nie zresetował (a niektóre wytrzymywały wcześniej max dwa dni).

    Edited by kozer_87
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...