Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


GbbBuderusFibaro - parametry pieca Buderus (KM100, KM200)


gbbsoft

Recommended Posts

Cześć. Dzięki za odpowiedź.

- tak ustawiłem własne hasło, bo inaczej to nie zadziała - dla pewności ustawiłem hasło od nowa.

- wpisałem jednym ciągiem kod dostępu, spróbowałem ściągnąć parametry

Na razie nie chce się połączyć.

Myślę, że problem jest taki, że w przypadku KM100/KM200 - wysyła on przez LAN parametry kotła do sterownika RC310, które przechwytuje Twój program.

W moim przypadku, TC100 mam podpięty kablem do kotła, natomiast część internetowa służy wyłącznie do obsługi aplikacji MyMode i tutaj "bramką wyjściową jest TC100"

Mógłbym oczywiście kupić KM200 i RC310, no ale technika idzie jednak do przodu...

 

Please login or register to see this attachment.

 

Tak to wyglada

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo dobra robota i dla mnie bardzo użyteczna. Wykorzystałem biblioteki na potrzeby swojej pompy ciepła. Na razie funkcje pasywne. Mam pytanie, jak można i za pomocą jakiego urządzenia wirtualnego czas pracy np. sprężarki pompy w danym dniu, w formacie HH:MM?   

Edited by ssn
Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • To jest pompa cieplna firmy Buderus? Komunikujesz się z nią przez KM100/Km200? 

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • W dniu 10.11.2021 o 11:48, ssn napisał:

    Bardzo dobra robota i dla mnie bardzo użyteczna. Wykorzystałem biblioteki na potrzeby swojej pompy ciepła. Na razie funkcje pasywne. Mam pytanie, jak można i za pomocą jakiego urządzenia wirtualnego czas pracy np. sprężarki pompy w danym dniu, w formacie HH:MM?   

    Jeżeli jest taki parametr, wtedy wystarczy go w kodzie dodać. Jeżeli nie ma, to musiałbyś już jakiś program do tego napisać.

     

    Zainstaluj wersje Windowsową, podłącz się i pobierz parametry. Wtedy w katalogu "c:\Users\<nazwa uzytkownika>\AppData\Roaming\Gbb Software\GbbBuderusWin\LastJson" dostaniesz pobrane wszystkie pliki tekstowe. Można wśród nich szukać odpowiedniego parametru. Możesz mi przysłać zawartość tego katalogu, to popatrzę co tam innego masz niż ja.

    Link to comment
    Share on other sites

    Program napisałem i zbieram tą informację,  chodzi tylko o jakąś fajną prezentację. Urządzenia są tylko do wyświetlania temperatury, ciśnienie,  wilgotności. Czy jest coś do pokazywania czasu,  liczby itp

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Oj.. To nie pytanie do mnie. Ja jestem dopiero początkujący w temacie QA. Np: nie rozumiem do końca "interfesjów"... :-)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    Utwórz  Quick App typu  multilevel sensor - on pozwoli Ci pokazać czas jak i zwykłe liczby , natomiast osobiście poleciłbym  utworzenie QuickApp device controller  umieścił wszystko na kontrolkach, tak by wszystko widzieć naraz

    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 7 months later...

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...