Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Propozycje użytkowników


j.nowacki

Recommended Posts

Z radością obserwujemy coraz to częstsze pojawianie się na naszym forum prawdziwie inspirujących propozycji wirtualnych urządzeń, opracowanych przez naszych użytkowników. Widząc towarzyszące temu entuzjastyczne reakcje chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i zdecydowaliśmy o zwiększeniu zakresu działalności naszego zespołu na tym polu. Jeśli macie Państwo pomysły na takie urządzenie, bądź scenę, prosimy o dzielenie się nimi na forum, a my, jeśli tylko będą możliwe do zrealizowania, postaramy się jak najszybciej dostarczyć gotowe rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_eek.gif" alt=":shock:" />

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />
Link to comment
Share on other sites

frontem do klienta

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> brawo!

Link to comment
Share on other sites

1.urządzenie wirtualne "obieg CWU", które oprócz sceny:

-uruchom obieg C.W.U rano na 5min o godzinie ustalonej prze usera

-jeżeli wykryto ruch i obieg ostatni raz uruchomiony > 30 min to uruchom obieg na 5min

urządzenie wirtualne wyświetla:

-obecny stan Switcha, który steruje pompą C.W.U

-czas od ostatniego włączenia

2. Każde urządzenie wirtualne opisane na forum mogłoby się znaleźć natywnie w centralce. Np urządzenie wirtualne pokazujące temperaturę i stan stref ogrzewania (czy aktualnie grzeją) - mamy już takiego gotowca

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Wiele pomysłów zostało zrealizowanych ale to jest temat zrozumiały dla wyjadaczy - nie każdy będzie wiedział jak wkleić i zmodyfikować kod pod swoją instalację.

Link to comment
Share on other sites

1. Ogrzewanie podłogowe

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

2. Przypominanie o wysłaniu listów okazyjnych (envelo)

Link to comment
Share on other sites

Guest simryc

wszystkie sceny z reklam fibaro

np liczenie osob wchodzacych do pomieszczenia, symulacja obecności domowników w domu, poranne budziki z roletami itp...

Link to comment
Share on other sites

Podłączając się do pomysłów Dayton'a i Viper'a:

- Zdecydowanie ogrzewanie podłogowe (czujka temp. w podłodze i na ścianie - temp. podłogi jako ogranicznik bezpieczeństwa a temp. powietrza do sterowania),

- Sterownik C.W.U. z możliwością podpięcia kilku czujek ruchu lub włączników światła jako aktywatorów (bo obieg C.W.U. jeden a łazienek kilka).

PS. Z zupełnie podobnej ale innej beczki: Po spędzeniu "upojnego" wieczoru na dodawaniu kolejnych czujek temperatury do wcześniej dodanych Dallasów z 1-2 czujkami, cudownie by było móc po prostu odczytać konfigurację "pimpka" żeby zauważył nowe Dallasy bez wywalania poprzednich. Obecna procedura dodania czujnika temperatury powodująca usunięcie pozostałych (czyt. przeróbka scen, rekonfiguracja powiązań itp.) jest okrutna.

[ Dodano: 2014-06-14, 10:24 ]

A... I jeszcze jedno, skoro już przy "wirtualności"

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> Dobrze byłoby mieć możliwość usunięcia z interfejsu www i aplikacji na iPad'a urządzeń istniejących w danym systemie jedynie "wirtualnie", tzn. takich których nie mam i mieć nie planuję.

Obecnie interfejsy Fibaro straszą martwymi ikonami wilgotności i innych rzeczy, których nawet nie planuję instalować. Pomiar energii jest też straszliwie uciążliwą funkcją jeżeli ktoś nie planuje z niej korzystać.

Przez takie kwiatki każdy użytkownik co chwilę widzi w GUI martwe funkcjonalności, które psują przyjemność korzystania z całości sprawiając wrażenie "systemu w remoncie". I to nawet gdy jest to system całkiem bogato skonfigurowany...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że ten temat nie "umarł". Na podłogówkę, o której piszą koledzy powyżej pewnie liczyć nie mogę, ale mam inny odświeżony pomysł na wirtualkę. W zeszłym sezonie ogrodniczym korzystałem z dostępnego na forum gotowca, który potrafił odłożyć w czasie zaplanowane podlewanie poprzez panel zraszaczy, lecz teraz nie działa (coś się pewnie po drodze pozmieniało). Plan jest taki:

- wirtualka nazywa się Nawadnianie

- label 1 wyświetlający jak jest szansa na opad i jaki czas do przewidywanego opadu podany w godzinach w oparciu o Antistorm.eu i wirtualkę przygotowaną przez kolegę sztywniaka w innym poście

- label 2 wyświetlający stan założonej wcześniej zmiennej byldeszcz12 (wartość tak i wartość nie). Proponuję spiąć ze zmienną, bo każdy wedle potrzeb, czy możliwości (stacja pogodowa, inny serwis zewnętrzny, czy z Yahoo poprzez HC2, itp) będzie sobie ten deszcz u siebie sprawdzał (można sprawdzać pod kątem, czy był, lub czy będzie). Dzięki temu sama wirtualka będzie bardziej uniwersalna.

- label 3 wyświetlający czas do uruchomienia sekcji Kropelka (ID=69) i sekcji Zraszacze (ID=67) pobierany z panelu zraszaczy jak sekcje są ustawione na AUTO

- button 1, po którego naciśnięciu wypełni się label 1, 2 i 3.

- button 2. Po naciśnięciu zawieszane jest nawadnianie we wszystkich sekcjach o 8 godzin

- button 3. Po naciśnięciu zawieszane jest nawadnianie we wszystkich sekcjach o 12 godzin

- button 4. Po naciśnięciu zawieszane jest nawadnianie we wszystkich sekcjach o 24 godziny

- button 5. Po naciśnięciu włączamy ręcznie sekcję Kropelka (ID=69) na 30 minut bez względu na zaplanowane uruchomienie w panelu zraszaczy, bądź w przypadku, gdy akurat mamy tę funkcję wyłączoną

- button 6. Po naciśnięciu włączamy ręcznie sekcję Zraszacze (ID=67) na 15 minut bez względu na zaplanowane uruchomienie w panelu zraszaczy, bądź w przypadku, gdy akurat mamy tę funkcję wyłączoną

- button 7. Powiązanie buttona 5 i 6, tj. po naciśnięciu włączamy ręcznie sekcję Kropelka (ID=69) na 30 minut bez względu na zaplanowane uruchomienie w panelu zraszaczy, bądź w przypadku, gdy akurat mamy tę funkcję wyłączoną, po czym po upływie 1 minuty włącza się automatycznie sekcja Zraszacze (ID=67) na 15 minut bez względu na zaplanowane uruchomienie w panelu zraszaczy, bądź w przypadku, gdy akurat mamy tę funkcję wyłączoną

- button 8. To samo co w 7, tyle, że uruchamiając tym buttonem po zakończeniu wysyła powiadomienie o zakończeniu podlewania push’em – u mnie to jest fibaro:call(1396, "sendDefinedPushNotification", "29")

- kolejne buttony mogą być rozwinięciem 5,6 i 7 dla większej liczby sekcji, co każdy będzie mógł zrobić w oparciu o poprzednie

- button 9. Wyłączenie uruchomionych elektrozaworów (ID=67 i ID=69), bez względu na to czy aktualnie działają, czy nie (nie mylić z całkowitym wyłączeniem panelu zraszaczy, czyli ustawieniem na off, bo nie o to chodzi). Funkcję tę można też wykorzystać w scenach sprawdzających, czy przypadkowo nie wylewamy za dużo wody

- button 10. Ustawienie wszystkich sekcji na off, czyli tak naprawdę całkowite zawieszenie nawadniania wg harmonogramu z panelu.

Dzięki takiej budowie w jednym miejscu mamy możliwość bardziej zaawansowanego, ale ręcznego sterowania nawadnianiem z urządzeń mobilnych. Po prostu w niektórych sytuacjach warto mieć większą kontrolę. Jestem otwarty na rozbudowę urządzenia i inne pomysły, funkcjonalności forumowiczów.

Proszę kolegów z Fibaro o zrealizowanie mojego założenia.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Pierwsze wirtualne urządzenie na prośbę dayton84, sterujące obiegiem CWU. Załącza ono obieg na 5 minut o określonej godzinie, po naciśnięciu przycisku lub gdy określony czujnik został naruszony, a obieg nie działał od 30 minut. Instalacja:

    1. Utworzenie zmiennych globalnych o nazwach:

    -ghr

    -gmin

    -lactive

    2. Zaimportowanie urządzenia wirtualnego z załącznika

    3. Utworzenie sceny z pliku z załącznika

    4. Uzupełnienie sceny i urządzenia wirtualnego o ID czujnika i switcha.

    W przypadku chęci nasłuchiwania z więcej niż jednego czujnika należy dodać w scenie kolejne odczyty wartości czujników, połączone instrukcjami or.

    Proszę o uwagi.

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Jestem pod wrażeniem szybkości reakcji

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Czy jest szansa na stworzenie gdzieś repozytorium takich urządzeń wirtualnych? Szukanie ich po forum zaczyna być coraz trudniejsze i super byłoby po prostu mieć stronę, na której są opisane i możliwe do pobrania.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Też zauważyłem że jest z tym problem i zainstalowałem po to WordPress - a

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Również jestem pod wrażeniem i bardzo dziękuję. Właśnie testujemy rozwiązanie.

    Tak profesjonalna reakcja mobilizuje do serwowania kolejnych pomysłów

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    j.nowacki, Label Załączenie o: jest cały czas na 00:00 i nie reaguje na naruszenie czujnika Satela, którego ID wpisałem w scenie w miejscu local sid = . Może pominąłem jakieś inne miejsce w którym trzeba go jeszcze wpisać. Z kolei ID wallpuga sterującego CW oprócz w scenie wpisałem w głównej pętli na samym początku kodu wirtualki. Generalnie ręczne sterowanie, ostatnie załączenie i stan działa, a reszta nie. Proszę o sugestie

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Czy utworzone są zmienne ghr i gmin? Po ich utworzeniu należy przejść do urządzenia wirtualnego i zapisać. Rozumiem, że wartości "Załączenie o" pozostaje bez zmian mimo klikania przycisków ustawiających godzinę?

    Link to comment
    Share on other sites

    j.nowacki, już jest OK. Coś z tym zapisywaniem jest nie halo (podobnie jest z innymi wirtualkami, ale to inny temat). Po prostu z ciekawości grzebałem w kodzie i coś poszło nie tak. Wystarczyło, że wywaliłem wartości zmiennych, zabiłem/uruchomiłem ponownie ręcznie scenę i zapisałem wirtualkę. Działa bez zarzutu. Teraz sprawdzę ją "w praniu", czyli działaniu, ale już widzę, że zapowiada się obiecująco. Przy okazji: jak będę chciał dorzucić drugi niezależny czujnik (w drugiej łazience) to czy wystarczy, że jego ID dopiszę obok tego pierwszego rozdzielając je wspomnianym or, czy jest to bardziej skomplikowane?

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Aby dodać kolejne czujniki należy linijkę

    Please login or register to see this code.

    objąć nawiasami i połączyć instrukcją "or", np.

    Please login or register to see this code.

    Link to comment
    Share on other sites

    U mnie działa bajecznie. Do tego każdy może sobie ustawić swój indywidualny czas działania i bezczynności wg własnych potrzeb.

    -Jeśli nie ustawimy godziny pierwszego włączenia to uruchomi się o godz 0:00 czy w ogóle się nie uruchomi?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    -Część osób ma na piecach ustawienie które wyłącza c.w.u na określony czas, np. na godziny nocne. Może warto zrobić też parametr z okienkiem na bezczynność. Tak by obieg nie chodził gdy piec nie produkuje ciepłej wody?

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • 1. Przy braku konfiguracji po zapisaniu urządzenia jako godzina załączenia obiegu jest ustawiona północ.

    2. W najbliższym czasie postaram się dodać kilka linijek w scenie, które to umożliwią, jednak wolałbym nie dodawać kolejnych guzików do wirtualnego urządzenia, gdyż powodowałoby to konieczność stworzenia kolejnych zmiennych globalnych i niepotrzebnie skomplikowało interfejs.

    Link to comment
    Share on other sites

    j.nowacki, tez jestem zdania, żeby jej nie ruszać, bo stanie się mniej uniwersalna i takie poprawianie wprowadzi niepotrzebne zamieszanie. dayton84, takie funkcje jak piszesz zrób sobie sceną z wykorzystaniem przycisków, które są w wirtualce. Tak naprawdę w niej jest już wszystko, a dopasować pod siebie może już każdy wedle potrzeb.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest mariusz4567

    j.nowacki, kiedy mozna spodziewac sie propozycji globart, chodzi o system nawadniania.

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest
    This topic is now closed to further replies.
    ×
    ×
    • Create New...