Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 1

Switch 2 - aktywacja scen


szmyk

Question

Pojawiły się nowe moduły Switch 2 (FGS-213, FGS-223), które w przeciwieństwie do poprzednich Relay Switch potrafią aktywować różne sceny.

 

W jaki sposób definiuje się sceny, które mają być wyzwalane np. w skutek podwójnego kliknięcia?

Czy podobnie jak w Dimmer, czyli poprzez sceneActivation?

Jeżeli tak, to jakie są SCENE ID? np. w module Dimmer są one opisane w instrukcji m. in. tak:
26 : 1 x klik
24 : 2 x klik
25 : 3 x klik
 

W

Please login or register to see this link.

nie znalazłem czegoś podobnego.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Odpowiedź z Fibaro Support:

     

    W nowych Relay Switch 2 nie ma funkcji Scena Activation. W modułach tych zastosowano nową funkcjonalność “CentralSceneEvent”, którą w języku LUA zapisujemy w miejscu %% events.
    Aby aktywować daną funkcjonalność (rodzaj oraz ilość kliknięć) danego klawisza należy wybrać odpowiednią wartość w parametrze 28. Poniżej wysyłam Panu instrukcję modułu Relay 2.

    Please login or register to see this link.

     

    Central scene można tworzyć w scenach bloczkowych jak również w języku LUA.
    W przypadku języka LUA poniżej przesyłam linijki komend wywołujących daną funkcję:

    local keyId = startSource[“event”][“data”][“keyId”]; - wysyła ID klawisza jaki został użyty (klawisz S1 ma ID=1, a klawisz S2 ma ID=2) -- uwaga jest taka, że ta linijka wysyła informację wyłącznie jaki klawisz został naciśnięty, nie zależnie ile było kliknięć,

    local keyAttribute = startSource[“event”][“data”][“keyAttribute”]; - w tym miejscu jest informacja ile razy został kliknięty dany klawisz, ale uwaga jest taka, że wartość nie jest liczbą a stringiem (wartość jest podawana słowem).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć,

     

     

    Próbował już ktoś tego używać? Działa?

    Chyba jednak nie można budować scen blokowych dla CentralSceneEvent.

    W lua też nie bardzo chyba działa. Jakiego Triggera użyć?

     

    Piotrek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • U mnie działa w LUA. W bloczkach rzeczywiście jeszcze nie ma obsługi.

     

    U mnie trigger jest taki:

    Please login or register to see this code.

    gdzie zamiast 71, trzeba wstawić ID urządzenia. Przy czym nie jest to urządzenie widoczne od razu w interfejsie fibaro.

    U mnie Switch 2 posiada 1 urządzenie nadrzędne i 4 urządzenia podrzędne. 71, to ID pierwszego urządzenia podrzędnego. Być może u kogoś będzie w innej kolejności, więc w LUA proponuję wpisywać po kolei id urządzeń Switch i znaleźć te właściwe metodą prób i błędów.

     

    Sama obsługa kliknięć wygląda tak:

    Please login or register to see this code.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dzięki za odpowiedź.

    Też sobie już poradziłem. Problem był właśnie z tym, że nie nie wiedziałem, które ID urządzenia podać.

    Urządzenie nadrzędne miało numer 1334, a pierwsze podrzędne 1334.0 ale po najechaniu kursorem na to urządzenie w lewym dolnym rogu pojawiał się adres do urządzenia z ID 1335 - i o ten numer chodziło.

     

    Piotrek

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć,

     

    czy ktoś mógłby wkleić cała scenę oparta na 2x/3x klik? Od kilku tygodni mam Fibaro i o ile blokami zbudowałem kilka fajnie działających scen, o tyle z LUI na razie słabo. A ze mam prawie same Relaye 2 (Dimmer mam jeden w sypialni), które jak piszecie obsługują kilkukrotne wciśnięcia, to fajnie byłoby wykorzystać możliwość aktywacji scen przełącznikiem.

     

    Jak ktoś ma prosta scenę typu 2xklik = zgaś wszystkie switla w salonie, to fajnie, jakby się podzielił. 

     

    Dodatkowo, czy w ustawieniach przełącznika trzeba coś zmieniać, poza włączeniem aktywacji scen dla s1/s2 kloknieciami i zniana na przełącznik monostabilny?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vandi

    Ja mam pytanko do firmy Fibaro...

     

    Wydałem pieniądze na switcha 2 po przeczytaniu specyfikacji  w której jest napisane, że będę mógł nim sceny uruchamiać.

    Kiedy w HCL będę miał taką możliwość??

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...